گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی شاخص در نیمه کانال ۹۰ هزارتایی ، تب رشد بورس کم کردن یافت

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته روند رشد قیمت سهم‌ها نسبت به روز گذشته کم کردن یافت و شاخص کل با ۱۸۶ واحد رشد از میانه کانال ۹۰

شاخص در نیمه کانال ۹۰ هزارتایی ، تب رشد بورس کم کردن یافت

تب رشد بورس کم کردن یافت/ شاخص در نیمه کانال ۹۰ هزارتایی

عبارات مهم : ایران

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته روند رشد قیمت سهم ها نسبت به روز گذشته کم کردن یافت و شاخص کل با ۱۸۶ واحد رشد از میانه کانال ۹۰ هزار واحدی اوج رفت.

به گزارش ایسنا، امروز (یکشنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۸۶ واحد رشد کرد و به رقم ۹۰ هزار و ۶۵۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۲۳ واحد کم کردن تا عدد ۱۷ هزار و ۶۳۲ پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز ۲۹۵ واحد اوج رفت و تا رقم ۹۷ هزار و ۹۹۱ رشد کرد. علاوه بر این شاخص بازار اول و بازار دوم ۱۴۶ و ۳۱۸ واحد زیاد کردن یافتند.

شاخص در نیمه کانال ۹۰ هزارتایی ، تب رشد بورس کم کردن یافت

در دادوستدهای امروز نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، توسعه معادن و فلزات و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین هر یک به ترتیب با ۱۲۴، ۵۷ و ۴۶ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازده سرمایه داشتند ولی در طرف برابر پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان هر یک به ترتیب با ۴۲، ۴۰ و ۳۸ واحد تاثیر کاهنده تلاش کردند شاخص را به سمت پایین هدایت کنند.

در گروه فلزات اساسی که روز گذشته شاهد رشد یک دست سهم ها در قیمت نهایی بود امروز روند کاهشی را در تعدادی از سهم ها تجربه کرد و دو سهم آلومینیوم ایران، ملی صنایع مس کشور عزیزمان ایران و شرکت آهن و فولاد ارفع شاهد رشد بیش از چهار درصدی بودند. مابقی سهم ها عمدتا کمتر از یک درصد در قیمت نهایی نوسان به سمت اوج یا پایین داشتند.

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته روند رشد قیمت سهم‌ها نسبت به روز گذشته کم کردن یافت و شاخص کل با ۱۸۶ واحد رشد از میانه کانال ۹۰

در گروه فراورده های نفتی کوک و سوخت هسته ای نیز روند قیمت سهم ها عمدتا کاهشی بود. در این گروه بیش از ۳۰ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه استخراج کالاهای فلزی نیز به جز معدود سهم هایی روند قیمتی در سایر سهم ها کاهشی بود. همچنین خودرویی ها نیز شاهد افت قیمت سهامشان در حدود نیمی از نمادها بودند.

ارزش معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز به رقم ۲۹۸ میلیارد و ۹۲۸ میلیون تومان رسید که این رقم ناشی از دسترس شدن یک میلیارد و ۴۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۰ هزار و ۸۳۷ نوبت دادوستد بود.

شاخص در نیمه کانال ۹۰ هزارتایی ، تب رشد بورس کم کردن یافت

اما آیفکس نیز امروز ۱۲.۲ واحد افت کرد و به رقم ۱۰۱۸.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس کشور عزیزمان ایران نیز به رقم ۱۵۸ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۹ هزار و ۷۵۸ نوبت دادوستد بود. از جمله نمادهای تاثیرگذار بر آیفکس می توان به پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی زاگرس اشاره کرد.

واژه های کلیدی: ایران | کانال | میلیون | پتروشیمی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz