گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما

رییس جمهور با تشریح توطئه های بدخواهان علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی، تصریح کرد: ملت کشور عزیزمان ایران همواره به خوبی شرایط حساس کشور، منطقه و دنیا را درک کرد

انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما

اولین تصویر العمل مدیر جمهوری به تجمعات: انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما دیده شوند

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور با تشریح توطئه های بدخواهان علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی، تصریح کرد: ملت کشور عزیزمان ایران همواره به خوبی شرایط حساس کشور، منطقه و دنیا را درک کرده و بر مبنای مصالح ملی خود تصمیم می گیرند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت ضمن تبریک ایام میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و شروع سال نو میلادی، ابراز امیدواری کرد این ایام جهت همه مسیحیان جهان، مسلمانان و ملت کشور عزیزمان ایران مبارک باشد.

انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد اعتراض ها در بعضی نقاط کشور عزیزمان بوده ایم، گفت: این توصیه باید جهت همه روشن باشد که ما ملت آزادی هستیم و طبق قانون اساسی و حقوق شهروندی، مردم در بیان انتقادات و حتی اعتراض ارزش کاملاً آزاد هستند؛ ولی در عین حال باید توجه کنیم که نحوه انتقاد و اعتراض باید به گونه ای باشد که آخر آن منتهی به بهتر شدن شرایط کشور و زندگی مردم شود.

رییس جمهور تاکید کرد: “حل بعضی از این مسایل ساده نبوده و وقت بر است و دولت و ملت باید جهت حل این پرسشها دست به دست بدهند”.

رییس جمهور با تشریح توطئه های بدخواهان علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی، تصریح کرد: ملت کشور عزیزمان ایران همواره به خوبی شرایط حساس کشور، منطقه و دنیا را درک کرد

رییس جمهور با بیان اینکه ریشه بعضی از پرسشها اقتصادی مردم به سال های قبل برمی گردد و بعضی دیگر هم به همین ایام مربوط می شود، گفت: دولت و ملت باید دست هم را گرفته و یکدیگر را یاری کنند؛ ولی نقد مردم فقط به اقتصاد نیست، مردم راجع به فساد و شفافیت حرف دارند و می گویند مسایل باید براق باشد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم می خواهند در بخش قانون گذاری، اجرایی، قضایی و دیگر بخش های کشور، مسایل به وضوح جهت آنها تبیین شود تا بتوانند قضاوت دقیقی داشته باشند، خاطرنشان کرد: اینکه در رسانه همه نقدهای مردم را به دستگاه اجرایی برگردانیم، بی دقتی است.

رییس جمهور همچنین افزود: مردم نسبت به اینکه باید با فساد مبارزه جدی تر شود و اینکه بعضی آیا مسایل به خوبی جهت آنان تبیین نمی شود، نقد دارند.

انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما

دکتر روحانی اظهار داشت: انتقاد در همه امور کشور حق مردم است و ما معتقدیم حکومت و کشور متعلق به مردم است و مردم باید آنچه می خواهند را بخوبی بیان کنند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه نقد با خشونت و تخریب اموال عمومی کاملاً متفاوت هست، گفت: در عین حالی که از نقد استقبال می کنیم و دستگاه های مسئول کشور باید زمینه را جهت انتقاد و اعتراض قانونی مردم، حتی راهپیمایی و اجتماع قانونمند آنها فراهم کنند و این حق مردم هست؛ ولی در عین حال نباید بگذاریم فضایی ایجاد شود که در آن فضا دوستداران انقلاب و مردم نگرانی جهت زندگی و امنیت شان، ایجاد شود.

رییس جمهور با تشریح توطئه های بدخواهان علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی، تصریح کرد: ملت کشور عزیزمان ایران همواره به خوبی شرایط حساس کشور، منطقه و دنیا را درک کرد

دکتر روحانی با بیان اینکه شیوه صحیح و انتخابی جهت بیان نقد باید یک شیوه کاملاً منطقی، دقیق و قانونی بوده و در نهایت منجر به اصلاح شود، اظهار داشت: اگر شیوه ای جهت بیان نقد گزینش شود که بواسطه آن مردم در زندگی، کسب و کار، رفت و آمد و سرمایه گذاری، دچار تردید و نگرانی شوند و دشمن های ما دست افشانی و پایکوبی کنند، حتما شیوه ای غلط است.

رییس جمهور با اشاره به ابراز شادمانی دشمن های انقلاب، گفت: این آقایی که امروز در آمریکا می خواهد با مردم ما همدردی کند، یادش رفته که چند ماه پیش ملت کشور عزیزمان ایران را تروریست نامید؛ این آدمی که سر تا پایش علیه ملت کشور عزیزمان ایران هست؛ حق ندارد جهت مردم کشور عزیزمان ایران دلسوزی کند.

انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما

دکتر روحانی با بیان اینکه این روزها بعضی از کشورهای عرب منطقه که هیچ وقت با مردم کشور عزیزمان ایران میانه خوبی نداشتند، پایکوبی می کنند، تصریح کرد: باید توجه کنیم که آیا این شیوه اعتراض، شیوه ای دقیق و به نفع مردم است یا به نفع دیگران!؟

رییس جمهور امنیت ملی، آرامش و انسجام ملی، وحدت و برادری در کشور عزیزمان ایران را بزرگترین سرمایه در منطقه دانست و تاکید کرد: در کشور ما همه اقوام و مذاهب برادرانه با هم زندگی می کنند و مردم در انتخابات نشان دادند که چگونه نسبت به منافع ملی و آینده کشور خودشان حساسیت دارند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه اگر مردم در انتخابات آمدند و اکثریت مردم راهی را گزینش کردند، ما نیز در مقام عمل باید آن راهی که اکثریت خواسته را شروع کرده و ادامه دهیم، افزود: توقعات و مطالبات مردم، توقعات و مطالبات درستی هست، ولی اگر شیوه ای گزینش کردیم که در بیان مطالبات به حق مان، افرادی داخل شدند و سخنانی ناصحیح، غلط، ناروا، مسئله آفرین، دشمن شاد کن و مردم دلواپس کن مطرح کردند، قابل قبول نیست و همه باید به این توصیه توجه کنیم.

رییس جمهور ادامه داد: این دولت هر آنچه که در حقوق شهروندی و در انتخابات به مردم وعده داده، پای پیمان خودش ایستاده و می خواهد در این کشور، جوان ها، دانشگاه ها و زنان و مردان و روستائیان با نشاط باشند و همه تلاش خود را جهت حل پرسشها مردم بکار برده هست؛ البته معنی اش این نیست که پرسشها مردم حل شده است و مردم امروز مسئله ندارند، ولی همه شاخص های اجتماعی و اقتصادی نشان می دهد که وضع کشور ما نسبت به 4 سال پیش چند قدم روبه جلو رفته است.

دکتر روحانی اظهار داشت: امروز اوضاع و شرایط ما نسبت به موضوعاتی همانند بهداشت و درمان، آرامش اقتصادی، اوضاع روستاها و کمک به قشرهای بسیار ضعیف ، نسبت به گذشته اصلاح یافته و در مسأله تحریم و حقوق ملی و تأثیرگذاری کشور عزیزمان ایران در ثبات و امنیت منطقه شرایط ما متفاوت شده است است ولی معنی آن این نیست که همه پرسشها مردم حل شده است است.

رییس جمهور با اشاره به ضرورت تلاش زیاد دولت جهت اشتغال، گفت: طبیعی است اگر اوضاع اشتغال جهت 2 خانواده در میان 4 خانواده درست شده است باشد، آن 2 خانواده دیگر که هنوز اشتغال فرزندشان درست نشده، این احساس رضایت را ندارند.

دکتر روحانی افزود: درست است که قدم هایی برداشته شده، ولی کم کردن قدرت خرید مردم از 5 – 6 سال پیش هنوز به طور کامل جبران نشده هست؛ مردم مشکلاتی دارند و این پرسشها باید حل شود.

رییس جمهور با بیان اینکه من از جوانان و مردم کشور عزیزمان ایران و از همه خانواده ها درخواست می کنم روی راه حل مسایل زیاد دقت کنیم، گفت: ما در کشور مسئله هوا، ریزگرد، آب، اشتغال و پرسشها اقتصادی، اجتماعی و سیاسی گوناگون داریم؛ باید با فساد مبارزه کنیم و همه مردم بتوانند روی اعمال ما نظارت کنند. این مسایل وجود دارد و باید حل و فصل شود. ولی چه راهی را باید گزینش کنیم؟

وی با بیان اینکه مردم در زمینه مسایل اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی دارند، خاطرنشان کرد: امسال در فصل پاییز با یک خشکسالی مواجه بودیم که باعث شد نسبت به میانگین ده سال گذشته حدود 55 درصد کم کردن بارندگی داشته باشیم و از سویی با پرسشها دیگری از قبیل سیل یا زلزله مواجه بودیم و مردم با ریزگردها و هوای بد دست و پنجه نرم می کنند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید همدیگر را یاری و کمک کرده و همه اقشار و جناح ها احساس کنند که صدا و سیمای ملی ما متعلق به خودشان هست، اظهار داشت: باید همه احساس کنند در این رسانه ملی حضور دارند و بتوانند نظرات ارزش را بیان کنند. مردم باید احساس کنند که در رسانه ها می توانند حرف هایشان را بیان کنند.

وی تاکید کرد: ولی در عین حال دولت گروهی را که بخواهند اموال عمومی را تخریب کنند یا نظم اجتماعی را بهم بزنند و یا در جامعه اغتشاشی ایجاد کنند، حتماً تحمل نخواهد کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه ” نقد با زبان صریح گفته شود ولی باید توجه داشت که مردم نیز آرامش و امنیت می خواهند”، خاطرنشان کرد: مردم ما شرایطی می خواهند که بهتر بتوانند سرمایه گذاری کنند. آیا اگر در جامعه ناآرامی داشته باشیم، اشتغال ما زیاد شده است و اوضاع اقتصادی مردم بهتر می شود؟

دکتر روحانی افزود: امروز دولت آمریکا که در داخل این کشور با پرسشها فراوانی روبرو هست، موجب شده است مردم آمریکا نسبت به شرایط سیاسی و اجتماعی ارزش در این کشور دلواپس باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه رییس جمهور آمریکا از روز اولی که به کاخ سفید آمده علیه ملت کشور عزیزمان ایران اقدام کرده و جهت رفت و آمد به آمریکا، ارائه ویزا و مسایل مالی و بانکی مردم هر روز مسئله درست می کند، گفت: کسی که روزانه و به طور مداوم علیه ملت کشور عزیزمان ایران تلاش می کند، نمی تواند دلسوز ملت کشور عزیزمان ایران باشد؛ همچنین آن یکی دو کشور عرب منطقه نیز که در طول این چند سال علیه ملت کشور عزیزمان ایران تلاش کردند هم نمی توانند جهت ملت کشور عزیزمان ایران دلسوزی بکنند.

رییس جمهور ادامه داد: از همه مقامات امنیتی و نیروهای انتظامی که رفتارشان با مردم، واکنش‌ها خشونت آمیزی نبوده و شکیبایی خودشان را حفظ کرده اند تقدیر می کنم.

رییس جمهور خطاب به وزرا، معاونین و همه مسئولین بخش های اجرایی کشور گفت: باید به طور روزانه با مردم پرسشها را در میان بگذارید، و اگر مسأله ای پیش می آید، مردم باید بدانند؛ اگر آنفلوانزا می آید و مشکلاتی را جهت طیور ایجاد می کند، همان لحظه اول مردم باید مطلع شوند؛ نه یک هفته بعد از بازار و آثار آن بفهمند؛ اگر جنسی در کشور ما به اندازه کافی نیست و باید واردات انجام بگیرد، قبل از آنکه بازار احساس کمبود کند، مسئول مربوطه باید احساس کند و آن کمبود را جبران کند؛ اگر مشکلی در مؤسسات اعتباری غیرقانونی وجود دارد، قبل از هر کس رییس بانک مرکزی باید جهت مردم توضیح دهد و اگر با تلاش فراوان اقدام مثبتی انجام دادیم باید جهت مردم تبیین شود؛ اگر مسئله زیست محیطی داریم باید جهت مردم توضیح دهیم. ما باید با مردم حرف بزنیم و صحبت کنیم. هیچ مسئولی نمی تواند بدون ارتباط و استمداد و توضیح با مردم در کار خودش موفق باشد.

دکتر روحانی اظهار داشت: آنچه امروز از جوانان و مردم عزیزمان می خواهم اینست که در این شرایط حساس منطقه و کشور باید هوشیاری مان زیاد باشد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در هفته های گذشته گروه ها و اقشاری از مردم که مشکلاتی داشتند، نظرشان را گفتند، افزود: پرسشها و مسایلی که مربوط به جمع و قشری از کشور هست، باید در چارچوب قانونی تبیین شود، ولی گزینش شیوه های دیگر می تواند جهت کشور، امنیت و آینده ما خطرناک باشد و من مطمئنم که مردم شیوه قانونی و منطق را می پسندند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم شرایطی در کشور بوجود بیاید که در این فضا دشمن سوء استفاده کرده و بعضی از افراد حرکات و کارها احساسی انجام دهند، گفت: راه رسیدن به چنین هدفی، کمک، حضور، بیان مردم و توجه به آینده و نتیجه های هست؛ تردید ندارم دولت ما به عنوان منتخب مردم و ملت ما به عنوان ولی نعمت ما ، در کنار هم به آسانی می توانیم بسیاری از پرسشها را حل و فصل کنیم و جهت برطرف شدن بعضی از مشکلاتی که وقت بر هست، شکیبایی کنیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم تا به مردم در مقام عمل نشان دهیم که فضای نقد، انتقاد، اعتراض در چارچوب قانون، کاملاً آزاد هست، ولی فضای تخریب و اغتشاش حتماً فضایی نیست که مردم ما آن را تحمل کنند، ابراز امیدواری کرد که شاهد تلاش جمعی جهت دستیابی به ایرانی بهتر در پیش رو باشیم و بتوانیم پرسشها مان را با یاری همدیگر حل و فصل کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | اعتراض | اعتراض | ایرانی | حسن روحانی | رییس جمهور | دکتر روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz